AMP Açılmıyor AMP Tib Yedi Çözümü Burada! 32

WordPress AMP ile ilgili her türlü istek/destek için benimle iletişime geçebilirsiniz.
 • Bu Yazı AMP tarafından 30 Kasım 2017 tarihinde yayınlandı. En son 28 Mart 2018 tarihinde güncellendi.

  AMP açılmıyor sorunu sitenizin CDN’nin tib yemesiyle alakalı. Örneğin: http://www.site.com/amp linkinin CDN karşılığı https://www-site-com.cdn.ampproject.org/c/www.site.com/amp şeklinde olup, TİB tarafından engellediği zaman AMP açılmaz. Site sahipleri bu durumun AMP kaynaklı olduğunu düşündüğü için bu yazıyı yazma gereği duydum. Accelerated Mobile Pages, Google tarafından sunulan, sitenin hızını artırmaya yönelik bir proje. Şu anda herhangi bir sorun olmamakla birlikte, yakın zamanda köklü değişiklikler olacak.

  AMP Engellenirse Ne Olur?

  AMP tib yediği zaman 301 işlemi yapılırsa 301 işlemi tamamlanana kadar hit kaybı yaşarsınız ve buna bağlı olarak sıralama kaybedersiniz.

  AMP tib çözümü (Etik olmayan bir şey olsa da piyasada AMP’ye açılan sub domain ile AMP’nin cdn yapısı değiştirilebiliyor. Bu durumda AMP tekrar açılıyor.)

  Aklınıza takılan herhangi bir sorun için bana iletişim bölümünden ulaşabilirsiniz. WordPress AMP ile alakalı her türlü teknik destek için iletişim bölümünden veya canlı destekten bana ulaşın, probleminizi kısa sürede gidereyim.

  Konuyla ilgili içerikler:

  AMP HAKKINDA

  AMP

  WordPress AMP ile ilgili merak ettiğiniz her şeyin cevabını sizler için hazırladım. Beni takip ederek destek olabilir, AMP (Accelerated Mobile Pages) yeniliklerinden haberdar olabilirsiniz.

  32 Kişi Yorum Yazdı

  • Amp’i WordPress’in kendi temalarında kullanamıyormuyuz? İlla Amp tema mı kullanmak lazım?

   • AMP’yi istediğin tema ile birlikte kullanabilirsin. Sadece kullandığın eklentinin teması AMP uyumlu olmak zorunda, hepsi bu.

  • Hocam AMP temadan bahsetmiyorum. Şimdi benim aldığım özel lisanslı tema var WordPress için AMP tema kullanmak istemiyorum, aldığım temayı AMP ile kullanabiliyormuyum? Yani sitem AMP olacak ama tema satın alınmış başka bir tema olacak. Anlamadığım için soruyorum 🙂

   • Anladım. Bir önceki cevabımda olduğu gibi kullandığın temayı kullanabilirsin. AMP ile birlikte kullanman için eklenti kurman gerekiyor. Mevut siteni eklentisiz AMP yapamazsın.

   • Rica ederim. Sitemde amp for wp diye aratıp tavsiye ettiğim AMP eklentisinin kurulum rehberine de ulaşabilirsin.

  • Hocam siteniz AMP için gerçekten detaylı içeriğe sahip. Emin olun çok ziyaret edeceğim gibi görünüyor sitenizi. 🙂 Emeğinize sağlık, teşekkürler tekrardan.

  • Hem ücret hem de yapılacak çalışma ile ilgili detaylı bir mail gönderebilir misiniz?

  • AMP tib çözümü (Etik olmayan bir şey olsa da piyasada AMP’ye açılan sub domain ile AMP’nin cdn yapısı değiştirilebiliyor. Bu durumda AMP tekrar açılıyor.)

   Şimdi burada tib ban oluyormu olmuyormu tam anlayamadım amp ye açılan subdomainle ne kastettiniz 301 atılarak domain değiştirmekmi yoksa tib yemiş domaine sub domain açmakmı. Video siteleri amp kurulumu yapıyorsanız geri dönüş yapabilirmisiniz.

   • Merhaba, video siteleriyle alakalı henüz bir çalışmam yok. Zaman bulursam video için AMP teması yapacağım. Şu anda sadece anasayfa’yı destekleyen, tıklayınca mobil siteye giden temam var.

  • Hocam ellerinize sağlık uzun zamandan bu yana bu konuyu araştırıyordum amp tip konusunda bilgi verir misiniz bana da

  • “Şu anda sadece anasayfa’yı destekleyen, tıklayınca mobil siteye giden temam var.” Tib sorunu olan sitede bu çalışma için detaylı bilgiyi maile gönderebilir misiniz.

  • Tib engeliyle amp sub domain konusuyla ilgili detaylı mail rica ediyorum ayrıca ücret vs. bilgileride sunarsanız sevinirim.

  • Hocam merhaba bu konuyla alakalı fiyat ve bilgi alabilir miyim? Ayrıca skype adresimi ekleyebilir misiniz?

  • Amp sitem tib yedi bu konuda cloudflare de olan web sitemi hangi yol ile kurtulmasını sağlarım. Subdomain olarak hangi aşamaları yapmalıyım?

  • Merhaba bende konu ile alakalı bilgi alabilir miyim. Eklentiyi kurduğumuz zaman yeterli olmuyor mu? ayarları ve hangi amp eklentisini kurmamız lazım detaylı bilgi verirseniz email sevinirim. iyi çalışmalar.

  Bu Yazıya Yorum Yap