Cdn AMP Nedir? AMP Cdn Nasıl Olur? Tib Yiyen Siteler Cdn Nasıl Açtırıyor? 2

WordPress AMP ile ilgili her türlü istek/destek için benimle iletişime geçebilirsiniz.
 • Bu Yazı AMP tarafından 26 Ağustos 2018 tarihinde yayınlandı. En son 17 Mayıs 2019 tarihinde güncellendi.

  Son zamanlarda tib (sitelerin engellenmesi )yiyen herkesin, arama sonuçlarında gördüğü, diğer sitelerin cdn üzerinden yayına devam etmesi merak konusu oldu. Bu siteler nasıl oluyor da https://www-site-com.cdn.ampproject.org/c/www.site.com/amp şeklinde yayın yapabiliyor?

   AMP Google üzerinden yayın yaptığı için, cdn sistemi kullanıyor. Yukarıdaki link sitenize özel olup, sitenizin alt yapısına aittir. Her sitenin veya her sub domainin farklı bir cdn url yapısı vardır. Google üzerinden yayın yapıldığı için sitenin bu şekilde engellense bile yayın yapması, engellenmemiş gibi görünmesi mümkündür.

   Özellikle +18 sektöründe oldukça ilgi çeken cdn sistemi AMP kullanan her siteye uygulanabilir. Böylece site kapansa bile sitede dolaşım aktif olur.

   AMP CDN’nin Seo’ya zararı var mı?

   Ben kendi sitemde yaklaşık 1.5 yıldır bunu kullanıyorum. Örnek:

  Amp cdn ampkurulumu.com

  Kendiniz görmek istiyorsanız: http://www.ampkurulumu.com/amp linkine göz atabilirsiniz.

   İşaretlediğim kısma bakınız. Hiçbir zararı olmadı, aksine, faydası var. 

   Ek olarak, aslında yeni gibi bilinen bu sistem, benim 1.5 yıldır kullanmış olduğum bir sistem. Bu sistemi ilk yapan isimlerden biriyim. Şimdi yaygınlaşmasının birçok nedeni var.

   Benimle bu konuda çalışmak isteyen kişiler, iletişim bölümden bana ulaşabilirler. Kısa süre içerisinde dönüş sağlayacağıma emin olabilirsiniz.

  İletişim bölümüne ulaşmak için tıkla

  Konuyla ilgili içerikler:

  AMP HAKKINDA

  AMP

  WordPress AMP ile ilgili merak ettiğiniz her şeyin cevabını sizler için hazırladım. Beni takip ederek destek olabilir, AMP (Accelerated Mobile Pages) yeniliklerinden haberdar olabilirsiniz.

  2 Kişi Yorum Yazdı

  Bu Yazıya Yorum Yap