WordPress Yazı Sürümleri Nasıl Kapatılır 0

WordPress AMP ile ilgili her türlü istek/destek için benimle iletişime geçebilirsiniz.
 • Bu Yazı AMP tarafından 14 Ağustos 2017 tarihinde yayınlandı. En son 17 Kasım 2017 tarihinde güncellendi.

  WordPress yazı sürümleri faydalı bir özelliktir. Yazdığınız yazıyı siz kaydetmeden otomatik olarak kaydetmeye yarar. Ancak bu durum her site sahibinin hoşuna gitmeyebilir. Çünkü sınırlı (limitli) veri tabanına sahip olan kişilerin bu özelliği kullanması limitlerinin hemen dolmasına neden olabilir. Eğer yazdığınız yazının otomatik olarak kaydedilmesi sizin işinize yaramıyorsa WordPress yazı sürümleri (revision) özelliğini devre dışı bırakabilir ya da otomatik kaydetme süresini uzatabilirsiniz.

  Örneğin, bilgisayar başından kalmak zorunda kaldınız, WordPress yazı sürümleri özelliği sayesinde yazmış olduğunuz yazınız belirleyeceğiniz dakikadan sonra otomatik olarak kaydedilecektir. (Normalde birkaç saniye sonra kaydeder)

  WordPress yazı sürümleri (örnek)

  WordPress yazı sürümleri özelliğini iptal ettikten sonra veya süresini uzattıktan sonra basit bir sql komutu ile geçmiş sürümleri silebilirsiniz.

  WordPress yazı sürümlerini iptal etmek için wp-config.php’nin define satırının hemen altına şu kodu eklemeniz yeterlidir;

  define('WP_POST_REVISIONS', false );

  Eğer iptal etmeyip otomatik kaydetme süresini uzatmak isterseniz kodumuz şu;

  define('AUTOSAVE_INTERVAL', 300 );

  Bu işlemden sonra geçmiş sürümleri temizlemek için phpmyadmin’e girip veritabanını seçtikten sonra Sql bölümüne

  DELETE FROM wp_posts WHERE post_type = "revision";

  Kodu yapıştırıp “git” butonuna tıklamanız yeterlidir.

  Ben bunlarla uğraşamam yok mu eklenti diyorsanız,

  Wp-Optimize isimli eklenti tam size göre!

  Aşağıdaki resim Wp-Optimize ekranından. Eğer eklenti ile veri tabanınızdaki gereksiz şeyleri silmek isterseniz ayarlarınız şöyle olmalıdır;

  Wp-Optimize ayarları

  Eklentiyi indirmek isterseniz buraya tıklayın.

  Wp-admin bölümünden kurmak isterseniz de Eklentiler> Eklenti ekle > Eklentilerde ara kısmına wp-optimize yazıp 600.000+ etkin kurulum yazanı yükleyip, etkinleştirin.

  Eklenti kurulduktan sonra Wp-Optimize’ye tıklayın. Wp-Optimize ekranındaki ayarları değiştirmeyin. “Run all selected optimizations” butonuna bastıktan sonra kısa süre içerisinde veri tabanı temizliği yapılacaktır.

  Konuyla ilgili içerikler:

  AMP HAKKINDA

  AMP

  WordPress AMP ile ilgili merak ettiğiniz her şeyin cevabını sizler için hazırladım. Beni takip ederek destek olabilir, AMP (Accelerated Mobile Pages) yeniliklerinden haberdar olabilirsiniz.

  Henüz yorum yapılmamış.

   Bu Yazıya Yorum Yap